''Zapal się na niebiesko''- dzień świadomości autyzmu.

Jak niebieskie motyle

fruwające do gwiazd,

zabierz nas choć na chwilę

odczarować Twój świat…”

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. izolacji, dyskryminacji, braku opieki
i wsparcia). Osoby z autyzmem mają problemy  z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.

Po raz kolejny ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w naszym przedszkolu. W tym dniu wyrażając solidarność z osobami autystycznymi nasze przedszkolaki oraz cały personel założyły ubrania w kolorze niebieskim – kolorze nadziei. Przedszkolaki obejrzały film  edukacyjne i dowiedziały się czym charakteryzuje się osoba mająca autyzm. Następnie wzięły udział w zajęciach, podczas których poznawały świat wszystkimi zmysłami.

Data dodania: 2022-04-01 11:44:10
Data edycji: 2022-04-01 17:09:01