Zajęcia sensoryczne z Pani Izą i Natalią.

KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu obchodzonego 2 kwietnia pani logopeda Izabela Muchowska i pani psycholog Natalia Gomolec przeprowadziły w najstarszych grupach zajęcia przybliżające dzieciom temat autyzmu. Zajęcia te miały na celu kształtowanie postaw społecznych u dzieci, tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych osób oraz integracje grupy przedszkolnej. Poprzez przygotowane zabawy sensoryczne dzieci mogły poczuć jak czasami odmienny jest sposób pracy zmysłów i odbierania świata przez osoby z autyzmem. To była bardzo cenna lekcja dla naszych przedszkolaków.

Data dodania: 2023-04-04 14:45:17
Data edycji: 2023-04-04 20:34:33