Sprzątanie ziemi.

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę  - ZIEMIĘ! W ciągu całego minionego tygodniapodczas zajęć  dzieci  dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych o tematyce ekologicznej wykonanych rękami dzieci.
Zwieczenie całego bolku tematycznego  była akcja zierania  śmieci w okolicy budynku przedszkola.  Do akcji włączyli się również rodzice  za co serdecznie dziękujemy :)

Data dodania: 2023-04-21 12:46:09
Data edycji: 2023-04-22 20:56:16