Koncert muzyczny -tuba

Podczas koncertu muzyki poważnej dzieci poznały kolejny instrument muzyczny. Była to tuba, czyli instrument kwintetu dętego. Przedszkolaki poznały jej budowę i wygląd. Tuba to największy i najniżej brzmiący instrument w rodzinie dętych blaszanych. Istnieje wiele odmian tub o różnych rozmiarach. Tuba składa się z długiej metalowej rury wielokrotnie zwiniętej w pętlę, zakończonej na końcach ustnikiem i szeroką czarą głosową. Tuby mają ustniki w kształcie filiżanki i zwykle 4 wentyle. Utwory muzyczne wykonywane w ramach koncertu pozwoliły dzieciom poznać brzmienie i zaskakujące możliwości tuby. Można nawet potężnego niedźwiedzia.

Data dodania: 2023-03-15 12:34:31
Data edycji: 2023-03-15 15:14:48