Kiszenie kapusty w przedszkolu

„Rach, ciach, ciach obereczka. Już kapusty pełna beczka”…

Zgodnie z naszą tradycją tak i w tym roku Przedszkolaki kisiły kapusty, szukjąc się na nadejście zimy.  Z doświadczenia wiemy, że czynność ta jest zapomniana i niedoceniana przez rodziców, a o walorach kiszonej kapusty świadczą opinie dietetyków oraz środowiska medycznego. Uważamy więc, że są ważne wskazania ku temu, aby czynność tę pielęgnować i zachęcać wszystkich do domowego produkowania tego specjału kuchni Polskiej.

Z pomocą w kiszeniu  przyszły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich dzięki którym, Przedszkolaki poznały proces powstawania kapusty kiszonej domowym sposobem. Po krótkim instruktażu dzieci ochoczo zabrały się do deptania w specjalnie przygotowanych do tego beczkach i pod czujnym okiem naszych gości.

Teraz pozostało nam czekać kiedy będzie można ją ze smakiem zjeść , gdyż każdy przedszkolak wie, że kapusta kiszona to samo zdrowie.

SETDECZNIE DZIĘKUJEMY PANIĄ Z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH ZA POMOC, ZAANGAŻOWANIE I POŚWIĘCONY CZAS.

Data dodania: 2021-10-21 10:04:19
Data edycji: 2021-10-21 18:18:22