''Dzień Postaci z bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszym Przedszkolu odbył się w piątek, 4 listopada. Z tej okazji na dzieci czekało wiele atrakcji, a każde z nich musiało tego dnia przyjść do placówki w kostiumie ulubionego bajkowego bohatera. Każda grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie, sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy

Data dodania: 2022-11-04 13:59:10
Data edycji: 2022-11-07 17:26:56