Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodziliśmy dzień postaci z bajek.  Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Do przedszkola przybyły dziś dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły.

W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postacie i tytuły bajek po rekwizytach, układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiały się z bohaterami bajek jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

Data dodania: 2020-11-05 12:15:05
Data edycji: 2020-11-05 14:21:09