Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

APEL DO RODZICÓW

APEL DO RODZICÓW

Drodzy Rodzice, czujemy się w obowiązkuaby  uczulić Pańtwa przed dość ostatnio popularną maskotką.

"Dziwny stwór z jeszcze dziwniejszym uśmiechem podkreślonym czerwonym kolorem ust” – tak  opisywana jest maskotka, która jest w ostatnim czasie popularna wśród dzieci przedszkolnych.  Huggy Wuggy to przerażająca maskotka, która staje się coraz bardziej popularna… wśród przedszkolaków. 

Kim jest Huggy Wuggy?

Huggy Wuggy jest postacią z gry Poppy Playtime przeznaczonej dla osób powyżej 16. roku życia. Gra toczy się w starej fabryce zabawek a zadaniem gracza  jest rozwiązywanie zagadek i ucieczka przed mściwymi zabawkami. Jedną z nich jest właśnie Huggy Wuggy, czyli niebieski stwór o szerokim uśmiechu, który przytula… by zabijać.

Huggy Wuggy na YouTubie i TikToku

 Ze względu na imię zabawki, sieciowe materiały z jej udziałem nie były blokowane przez filtry rodzicielskie m.in. na YouTube czy TikToku. Możemy tam znaleźć masę związanych z nią wideo, które zdecydowanie nie są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. 
Wiele szkół zgłasza że dzieci zaczynaja odtwarzać elementy gry: ściskałą się wzajemnie, szepcząc sobie do ucha wulgaryzmy, groźby i inne złowrogie rzeczy

Jak Huggy Wuggy może wpłynąć na rozwój dziecka?

O ile dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny w ogóle wiedzieć o grze, w której występuje Huggy Wuggy, możliwe, że posiadanie maskotki będzie wystarczającym pretekstem, by poznać jego historię. Może to zaburzać prawidłowy rozwój emocjonalny malucha. Kilkuletnie dziecko, które dopiero poznaje emocje i kształtuje swoją wrażliwość, nie jest w stanie odróżnić rzeczywistości od fikcji, tak jak dorosły. Przedstawianie mu przerażającego świata, gdzie zabić może uścisk maskotki, to groźne normalizowanie przemocy i brutalnych zachowań. Rozwój dzieci w najmłodszych latach życia w dużej mierze polega na naśladowaniu zachowań, które widzą. Dlatego należy kontrolować treści, z jakimi się stykają.

Zwracamy się do Państwa z prośbą - kontrolujmy dzieci w sieci. Robimy to, żeby uświadomić tych z Państwa, którzy nie mieli pojęcia z czym związana jest ta niepozorna maskotka, której popularność rośnie w zatrważającym tempie, tak jak nie miało o tym pojęcia wielu z nas.  Robimy to, żeby przypomnieć, że obecna technologia oprócz niesamowitych dobrodziejstw niesie za sobą ogromne zagrożenie. I to Państwo mogą ochronić przed nim swoje dzieci.

Kontrolujmy treści, które docierają do naszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać. Nie niszczmy ich świata. Chrońmy je przed tym przed czym chronić możemy, dopóki nie będą w stanie ochronić się sami.

Data dodania: 2022-05-28 14:54:52
Data edycji: 2022-05-28 15:05:16
Ilość wyświetleń: 511

"Aby rozwijać się, wzrastać osiągnąć pewność siebie dzieci muszą dotykać, bawić się, pracować, doświadczać piękna, różnorodności, złożoności świata, muszą rozwijać smak aktywności, twórczości"

Bruno Ferrara
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej