Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Akcja informacyjno- edukacyjna pt.'' Wirusoochrona''

Akcja informacyjno-edukacyjna pt.” Wirusoochrona” odbyła się w naszej placówce na przełomie lutego i marca 2021 roku. Podczas pierwszych zajęć dzieci obejrzały krótki film o koronawirusie.

Z filmu dzieci dowiedziały się czym jest ten wirus, dlaczego jest taki niebezpieczny, jak można się nim zarazić i co trzeba zrobić, aby zniwelować ryzyko zakażenia. Nauczyciel poruszył także temat zachorowań na grypę i pokazał dzieciom jak szybko rozprzestrzenia się wirus grypy. Na kolejnych zajęciach dzieci przypomniały sobie informacje związane z higieną mycia rąk. Wspólnie z nauczycielem dzieci przypomniały sobie, dlaczego jest ono takie ważne i jak należy myć ręce. Na koniec przeprowadzono zajęcia praktyczne z prawidłowego mycia rąk. Podczas kolejnych zajęć przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady zdrowego stylu życia, m.in. jak prawidłowo się odżywiać, dlaczego warto uprawiać sport, dlaczego trzeba pić wodę oraz co to znaczy ubierać się adekwatnie do pogody. Na ostatnich zajęciach podsumowaliśmy wszystkie informacje. Dzieci wypowiadały się na temat:” Co należy robić żeby wirusy i bakterie omijały nas z daleka?”. Podczas tych zajęć poćwiczyliśmy, jak prawidłowo zakładać maseczkę i ile wynosi dystans społeczny, tak ważny w dzisiejszych czasach. #lekcjaHigieny #Wirusoochrona

Data dodania: 2021-03-11 10:42:13
Data edycji: 2021-03-11 11:18:47
Ilość wyświetleń: 546

"Aby rozwijać się, wzrastać osiągnąć pewność siebie dzieci muszą dotykać, bawić się, pracować, doświadczać piękna, różnorodności, złożoności świata, muszą rozwijać smak aktywności, twórczości"

Bruno Ferrara
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej