„25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia”

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W tym dniu bohaterami są nasi pluszowi przyjaciele, towarzysze smutnych i radosnych chwil.

To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś „Yogi”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.

Dla Naszego przedszkola jest to niezwykle ważne święto, ponieważ w tym dniu obchodzimy urodziny naszego przyjaciela Misia Uszatka.Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się już dużo wcześniej, poprzez ogłoszenie konkursu plastycznego pt. "Pocztówka z podróży Misia Uszatka po Europie". w dniu się już od wejścia  czekała na dzieci  niespodzianka - Miś na tronie i szatni oraz cały korytazr  pieknie przyozdobione balonamy.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 nasze świętowanie miało trochę inny przebieg. Świętowanie ropoczęliśmy od przedstaiwnia historia podróży Uszatka po Europie. Miś odbył podróż po Grecji, Beligi, Hiszpani, Francji, Włoszech, Niemczech a na koiec wrócił do Polski. Każda grupa przygotowałą taniec charakteryzujący dany kraj i zabrałyy Misia do wspólnej zabawy. Następnie przedszkolaki odśpiewały uroczyste sto lat a następnie na sale wjechały torty przygotowane dla każdej grupy przez Radę Rodziców. Nastęnie w sali dzieci częstowały się przepysznym tortem oraz wzięły udział w licznych tańcach i zabawach z misiami.

Serdecznie podziękowania składamy wszystkim rodzicóm zaangażowanym w organizację tego ważnego da nas dla oraz za przystrojenie przedszkola.

Data dodania: 2021-11-25 10:31:21
Data edycji: 2021-11-25 15:54:37