DNI OTWARTE
Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni otwarte do naszego przedszkola, które odbędą się:
30 i 31 maja w godz. 9.30-11.30
oraz 15.00-17.00

Bawimy się w teatr

2016-03-21 21:41

Przedszkolaki z gr. "kotki" przez cały tydzień bawiły się w teatr. Pracując metodą projektu, dzieci przygotowywały rekwizyty, bilety na przedstawienie i występ. W piątek, jako podsumowanie całego tygodnia kotki zaprosiły dzieci z innych grup na przedstawienie o Księżniczce Gburce, która nie znała czarodziejskich słów. Gratulujemy młodym aktorom wspaniałego występu!!!

Przedszkolaki z wizytą w szkole

2016-03-21 21:20

W dniach 10 i 11 marca dzieci z grup "kotki" i "pajacyki" były w szkole, na zaproszenie klas pierwszych. Grupa "kotki" odwiedziłą klasę Ib. Tematem były pierwsze oznaki wiosny. Dzieci oglądały zdjęcia roślin na rzutniku, śpiewały po angielsku oraz kolorowały świąteczny obrazek. Kotkom bardzo podobały się zajęcia i chętnie wybiorą się jeszcze raz do szkoły. Po przerwie przedszkolaki spotkały się z panią Henią Skowronek, która pracuje w bibliotece szkolnej. Uczniowie z klasy 6 wykonali krótkie przedstawienie, a pani przeczytała opowiadanie o Misiu Uszatku, po czym założyła kartę i wypożyczyła książkę. Grupa "pajacyki" brała udział w lekcji z klasą Ia, którą prowadzi pani Brodniak. Dzieci udały się na wycieczkę do Krainy Literkowej, w której wraz z pierwszoklasistami bawiły się w literkowe zabawy. Pajacykom szkoła się bardzo spodobała i liczą na kolejne zajęcia.

Teatrzyk w naszym przedszkolu

2016-03-05 22:10

2 marca zawitał do naszego przedszkola teatrzyk. Tym razem bohaterem bajki był Plastuś, który chciał zdążyć na urodziny Kasi. Po drodze spotyka różne osoby, które chcą mu w tym przeszkodzić. Przedszkolaki bardzo żywo reagowały na przedstawienie. Aktorzy zapraszali dzieci na scenę, co dało możliwość głębszego odbioru. Spotkania z żywym słowem, kolorowymi dekoracjami, kostiumami, w końcu muzyką rozwijają dzieci artystycznie.

Tydzień kulinarny

2016-03-05 21:51

W lutym w naszym przedszkolu dzieci odkrywały talenty kulinarne. Cały tydzień poświęcony był zdrowemu żywieniu, przygotowywaniu pełnowartościowych posiłków oraz kulturze jedzenia. Przedszkolaki rozpoczęły tę przygodę od zwiedzania kuchni. Wielu z nich było pod wielkim wrażeniem tego miejsca. Następnie dzieci, pod czujnym okiem wychowawców, przygotowywały posiłki. Zajęcia kulinarne dały dzieciom wiele radości.

Występy dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich

2016-01-28 22:20

28 stycznia przedszkolaki z grupy "kaczuszki" wystąpiły z programem artystycznym dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Dzieci przedstawiły wiązankę tańców i piosenek śląskich. Życzymy wszystkim babciom dobrego zdrowia i radości z wnuków.

Spotkanie z panią dietetyk

2016-01-28 22:12

28 stycznia dzieci z grup "zajączki" i "kaczuszki" wzięły udział w spotkaniu z panią dietetyk Patrycją Szewczyk- Nagietowicz, która w bardzo ciekawy sposób, przekazała dzieciom, co powiinny jeść, a czego unikać by prawidłowo się rozwijać. Pani Patrycja przygotowała dla dzieci zagadki o warzywach i owocach, a następnie wspólnie z nimi ułożyła piramidę zdrowia. Na zakończenie zajęć dzieci chrupały pyszne marchewki. Dziękujemy pani dietetyk za interesujące spotkanie.

Balik w przedszkolu

2016-01-27 21:50

25 stycznia nasze przedszkole zamieniło się w kolorową, baśniową krainę. W każdej z grup dzieci przebrały się za niesamowite postacie z bajek. Dzieci bawiły się świetnie przy dźwiękach muzyki. Największą niespodziankę sprawiła wszystkim przedszkolakom Myszka Miki, która zupełnie niespodziewanie pojawiła się na naszym balu. Myszka poprowadziła zabawy i konkursy dla przedszkolaków oraz zaprosiła do tańca naszych milusińskich. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów.

Strony: | 1 | ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ... | 18 |