Wesołe skakanie

2014-05-10 20:04

8 maja nasze przedszkolaki miały okazję bawić się na dmuchanym skakańcu. Radość na twarzach dzieci jest bezcenna, dlatego serdecznie dziękujemy firmie "Kasa Stefczyka" za darmowe użyczenie dmuchanego zamku.

Festiwal "Mała Poleczka"

2014-04-03 20:55

2 kwietnia przedszkolaki z grup "zajączki" oraz "pieski" wzięły udział w Festiwalu "Mała Poleczka", organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie. Przedszkolaki zaprezentowały się w kategorii wokalnej i gr. "zajączki" zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy najmłodszym pociechom oraz ich wychowawczyniom.

Wizyta w stadninie koni

2014-04-03 20:27

Grupa "ognisko" wybrała się z wizytą do stadnininy koni, którą prowadzi pan Ucher. Przedszkolaki mogły zobaczyć zwierzęta wiejskie, które pan Ucher hoduje, ale przede wszystkim mogły dowiedzieć się więcej na temat koni. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

Marzanna spalona- witaj wiosno!

2014-03-22 13:21

21 marca przedszkolaki z grup "pajacyki" oraz "kotki" pojechały do Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie na koncert wiosenny, któremu towarzyszyło uroczyste spalenie marzann, wykonanych przez dzieci. W trakcie koncertu prezentowały się kolejno grupy przedszkolne, jak również zespoły działające przy MOK w Radlinie. Po koncercie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów laureatom konkursu na najlepszą marzannę 2014. Na końcu dzieci zobaczyły, jak wszystkie marzanny zostały spalone, by zima już do nas nie powróciła. Gratulujemy jeszcze raz wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Pierwsza pomoc w przedszkolu

2014-03-22 13:07

20 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Strażaków ze Straży Pożarnej w Biertutowach oraz Strażników Miejskich z Radlina, którzy przypomnieli dzieciom, jak ważna jest szybka i skuteczna pomoc osobie poszkodowanej. Panowie przywieźli ze sobą manekiny i dzieci mogły zobaczyć jak należy udzielić pierwszej pomocy. Co więcej nauczyciele mogli również spróbować udzielić takiej pomocy. Pamiętajmy, że dzieci już nawet najmłodsze mogą uratować życie, dlatego tak ważne jest edukowanie przedszkolaków w tym zakresie. Cieszymy się, że tego typu zajęcia mogły odbyć się w naszej placówce. Dziękujemy Strażakom oraz Strażnikom Miejskim za kolejną lekcję ratowania życia.

Wycieczka do KWK Chwałowice

2014-02-26 18:18

20 lutego przedszkolaki z grup "pieski" i "kotki" pojechały na wycieczkę do kopalni Chwałowice zorganizowaną, dzięki pomocy pana Łukasza Kowalskiego oraz na zaproszenie dyrekcji KWK Chwałowice. Dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte przez pracowników kopalni. Na wstępnie każdy otrzymał kask, by czuć się bezpiecznie. Następnie przedszkolaki zwiedziły różne oddziały, m.in: maszynownię, lampownię, maskownię. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak pracuje maszyna wyciągowa oraz winda osobowa i towarowa. Na koniec wycieczki wszyscy zwiedzili stację ratowniczą. W nagrodę za dzielną postawę dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Dziękujemy panu Łukaszowi Kowalskiemu za pomoc w organizacji wycieczki oraz wszystkim, dzięki którym ta wycieczka mogła się odbyć. Teraz dzieci wiedzą, jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika. Życzmy wszystkim górnikom zdrowia i sił na kolejne lata pracy.

Zajęcia ekologiczne przeprowadzone przez Straż Miejską

2014-02-26 09:50

25 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ekologiczne zorganizowane i przeprowadzone przez panów ze Straży Miejskiej w Radlinie. W trakcie zajęć dzieci przypomniały i utrwaliły sobie wiedzę na temat segregacji odpadów. Przedszkolaki dobrze wiedzą, że należy dbać o nasze środowisko. Dziękujemy Straży Miejskiej za ciekawe i wyczerpujące temat zajęcia.

Wizyta Księdza Proboszcza w przedszkolu

2013-12-22 15:10

13 grudnia odwiedził nas Ksiądz Proboszcz Piotr Brachmański. Ks. Proboszcz spotkał się z panią dyrektor, złożył życzenia świąteczne pracownikom placówki, ale przede wszystkim spotkał się z dziećmi, które zaśpiewały mu kolędy. Dziękujemy za pamięć i zapraszamy do wspólnego śpiewu w czasie Rodzinnego Kolędowania, które odbędzie się 9 stycznia.

Zajęcia ekologiczne w przedszkolu

2013-12-15 13:58

11 i 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ekologiczne finansowane przez Urząd Miasta Radlin. W tych dniach dzieci uczyły się segregować odpady oraz poprzez zabawy ruchowe i edukacyjne poznawały sposoby ochrony środowiska naturalnego.

Mikołaj z wizytą w przedszkolu

2013-12-10 17:27

6 grudnia nasze grzeczne przedszkolaki odwiedził Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci miały okazję przekonać się, że Mikołaj wszystko widzi i dokładnie wie, które dziecko jest grzeczne. Po pogadance z Mikołajem dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki i podziękowały za podarunki. Mikołaju zapraszamy za rok!

Strony: | 1 | ... | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |