Roboty w przedszkolu

27. 10 do naszego przedszkola zawitała AKADEMIA MOBILNEGO PROGRAMOWANIA z panem Jackiem Suligą. Dzieci z gr. "kaczuszki" i "pieski" miały możliwość poznania ROBOTA DOC i ozobota oraz ich działania w praktyce. Robot DOC jest programowany ręcznie i porusza się wg wskazań do przodu, do tyłu, obraca się w wybranych kierunkach. Dzieci najpierw przesyłały sobie robota pracując w grupach 4-osobowych, a następnie na planszach- jedno dziecko wskazywało punkt docelowy, a następne programowało robota. Następnie dzieci poznały ozobota, który jest wielkości większego pomidora koktajlowego. Te roboty posuwają się wzdłuż linii i kolorowe kody wskazują im szybkość przemieszczania i zatrzymanie się. Przedszkolaki także samodzielnie próbowały wykonać trasę do ozobota. Zabawy z robotami bardzo się dzieciom podobały i zdania były podzielone komu lepiej pracuje się z robotem DOC, a komu z ozobotem. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie ze światem robotów i czekamy na więcej!