Wycieczka na KWK "Marcel"

21 listopada przedszkolaki z grup "pajacyki" i "myszki" odwiedziły kopalnię "Marcel". Na miejscu dzieci przywitał pan Ludosław Kowalski, który zaprowadził nas do najciekawszych miejsc znajdujących się na powierzchni kopalni. I tak dzieci mogły zobaczyć "serce" kopalni, pełne magicznych światełek i guzików. To z tego miejsca monitorowane jest wydobycie węgla. Następnie dzieci zobaczyły łaźnie oraz oddział ratowniczy. Wiele radości sprawiły przedszkolakom zwiedzanie wozu strażackiego i karetki pogotowia. Na zakończenie wycieczki czekała na dzieci słodka niespodzianka. Serdecznie dziękujemy panu Ludosławowi za zaproszenie i umożliwienie zwiedzania części kopalni.