Piekarz- ciekawy zawód

11 maja grupa "kotki" odwiedziła piekarnię "Salomon" pana Mariana Salomona- mistrza piekarnictwa. Dzieci miały możliwość obejrzenia pieca węglowego, sposobu wyrabiania i formowania- bułek, chleba, rogalików. Zobaczyły łopaty, którymi wkłada się pieczywo do pieca. Ponadto obserwowały urządzenia do mieszania ciasta, magazyny na mąkę, lodówki na dodatki- nutellę, twaróg. Miały również możliwość obserwowania maszyny do krojenia chleba. Na zakończenie na dzieci czekała niespodzianka- każde dziecko otrzymało kołaczyk i bułkę maślaną. Dziękujemy panu Salomonowi za miłe przyjęcie.