Swiatowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

1 kwietnia naszą placówkę odwiedziły dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego, w związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci wraz z opiekunami, przyniosły balony w kolorze niebieskim, który symbolizuje solidarność z chorymi na autyzm. Coroczne obchody tego dnia mają zwrócić uwagę na problem zbyt małej i bardzo powierzchownej wiedzy. Czym zatem jest autyzm? Jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie boli. A tak właśnie może wyglądać świat osoby chorej na autyzm. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze rozumienie świata, jest po prostu inne i zasługuje na zrozumienie. Dziękujemy naszym gościom za przybycie i wspólne spędzenie czasu na zabawie.