DNI OTWARTE
Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni otwarte do naszego przedszkola, które odbędą się:
30 i 31 maja w godz. 9.30-11.30
oraz 15.00-17.00

Dzień babci i dziadka

2016-01-23 22:07

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoich kochanych dziadków, by złożyć im życzenia i podziękować za dobro, które na co dzień od nich otrzymują. W ramach wdzięczności dzieci dały to, co najpiękniejsze: wiersze i piosenki oraz prezenty wykonane z pomocą nauczycieli. Dziękujemy wszystkim babciom oraz dziadkom za przybycie i wspólną zabawę.

Spotkania wigiljne w grupach

2015-12-20 20:59

18 grudnia w przedszkolu odbyły się spotkania wigilijne, w trakcie których dzieci przygotowały dla rodziców przedstawienia świąteczne lub jasełka. Po części artystycznej rodzice mogli spróbować słodkich świątecznych przysmaków, w tym ciasteczek pieczonych przez dzieci. Do przedszkola zawitało również Dzieciątko z prezentami i w każdej sali zostawiło wspaniałe upominki dla grzecznych przedszkolaków. Dziękujemy rodzicom za obecność oraz przygotowanie strojów na uroczystość.

Wyjazd na przedstawienie "Wigilijna opowieść"

2015-12-20 20:50

14 grudnia przedszkolaki z grup "pajacyki", "kotki", "myszki" oraz "pieski" pojechały do Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie na bajkowe widowisko "Wigilijna opowieść" w wykonaniu Grupy Artystycznej Przytup. Kolorowe stroje, wspaniałe dekoracje, ciekawe piosenki sprawiły, że widowisko wprowadziło dzieci w nastrój świąteczny. Przedszkolaki bardzo przeżywały losy głównego bohatera Ebenzera Scrooge- egoistycznego samotnika skupionego na zarabianiu pieniędzy, któremu w noc wigiliną ukazuje się duch byłego współpracownika, co zmienia jego dotychczasowe życie.

Pieczenie i dekoracja ciasteczek

2015-12-20 20:41

Mikołaj w przedszkolu

2015-12-08 22:21

4 grudnia do naszego przedszkola zawitał długo oczekiwany gość- Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością od samego rana wyglądały sań i reniferów. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły Mikołajowi wsiąść do zaprzęgu i musiał przyjechać do nas samochodem. Ważne, że przybył i to z pełnym workiem prezentów. Dziękujemy Mikołaju za piękne spotkanie, które zostanie w naszej pamięci. Zapraszamy Cię za rok.

Cyrkowe przedstawienie dla tatusiów

2015-12-08 21:23

2 grudnia przedszkolaki zaprosiły swoich tatusiów do cyrku. Była to uroczystość przedszkolna, w trakcie której tatusiowie mogli zobaczyć swoje pociechy w cyrkowych występach. Dziękujemy wszystkim tatusiom za przybycie.

Urodziny Misia Uszatka

2015-11-25 22:48

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy 7 urodziny Misia Uszatka. Na przyjęcie urodzinowe przybyli: pani burmistrz Barbara Magiera, pani naczelnik wydziału oświaty Halina Mizia, pan Henryk Brachmański, pan Grzegorz Olszar oraz pan Jan Swoboda. Przyjechała do nas również grupa "misie" z Przedszkola Publicznego Nr 3 z Wodzisławia Śląskiego z opiekunami. Na początku miało miejsce rozwiązanie konkursu plastycznego po czym odbyło się przedstawienie, w trakcie którego Miś Uszatek przyjął do Gromadki dwie nowe grupy: "kaczuszki" i "myszki" oraz nowych pracowników przedszkola. Nie mogło zabraknąć gromkiego "100 lat" dla misia, tortu i prezentów. To była świetna zabawa zarówno dla dzieci jaki i dla dorosłych. Dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej przedszkolnej uroczystości.

Zajęcia otwarte

2015-11-11 14:01

W listopadzie w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia otwarte dla rodziców i opiekunów naszych przedszkolaków. W jakim celu organizowane są takie zajęcia? Otóż naszej placówce zależy na tym, by rodzice zobaczyli jak dziecko zaaklimatyzowało się w grupie rówieśniczej, jak sobie radzi w przedszkolu. Poza tym stwarzamy okazję by rodzice i dzieci mogli spotkać się w przestrzeni przedszkolnej. Zabawa na dywanie, wspólny śpiew, czy taniec daje dzieciom ogromną radość i satysfakcję. Rodzice przychodząc na zajęcia pokazują swoim pociechom, że są dla nich ważne. Dziękujemy rodzicom i opiekunom, którzy już odpowiedzieli na zaproszenie i przybyli na zajęcia. Wasze zaangażowana postawa jest budująca.

Kiszenie kapusty

2015-10-29 14:46

27 października w naszym przedszkolu odbyło się deptanie kapusty. Zima za pasem, a więc najwyższy czas robić zapasy. Zaproszone panie Wanda oraz Irena opowiedziały dzieciom, jak dawniej ludzie robili zapasy i w jaki sposób przygotowywali się do zimy. Choć dziś coraz więcej ludzi rezygnuje z tej tradycji, to my ją kultywujemy i przekazujemy naszym najmłodszym. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za coroczne spotkanie i poświęcony czas.

Strony: | 1 | ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | ... | 18 |