DNI OTWARTE
Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni otwarte do naszego przedszkola, które odbędą się:
30 i 31 maja w godz. 9.30-11.30
oraz 15.00-17.00

Zajęcia otwarte w grupie "zajączki"

2016-05-05 20:59

26 kwietnia w grupie Zajączków odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców.

Zajęcia otwarte w grupie "myszki"

2016-04-21 21:48

20 kwietnia odbyły się zajęcia dla rodziców z gr. "myszek". Tematem zajęć była tęcza. Dzieci grały w grę kolorów i oceniane były przez rodziców. Następnie miała miejsce improwizacja muzyczna "słońce i deszcz", zakończona tęczą. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami bawili się w kolory z pomocą chusty animacyjnej. Dziękujemy rodzicom za przybycie i aktywny udział.

Zajęcia otwarte w grupie "kaczuszki"

2016-04-21 21:37

19 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte w gr. "kaczuszki". Dzieci próbowały pomóc biedronce Loli znaleźć kropki. Następnie każdy samodzielnie ubierał biedronkę w odpowiednią liczbę kropek. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami tworzyli własne biedronki. Dziękujemy rodzicom za przybycie i aktywny udział.

Poznajemy ciekawe zawody

2016-04-18 21:57

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z gr. "kaczuszki" poznawały różne zawody i profesje. Oprócz interesujących zajęć w przedszkolu, dzieci odwiedziły sąsiednie zakłady pracy, by z bliska przyjrzeć się, jak wygląda praca w różnych miejscach. Przedszkolaki odwiedziły zakład krawiecki, kolejnego dnia poszły na pocztę, wysłały zaproszenia na zajęcia otwarte. Dowiedziały się jak wygląda praca fryzjerki oraz mechanika. Dziękujemy za miłe przyjęcie przedszkolaków i ciekawe spotkania.

Mała poleczka

2016-04-13 22:00

12 kwietnia nasze przedszkolaki wzięły udział w przeglądzie "Mała Poleczka", organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie. Dzieci z grupy "kotki" zdobyły III miejsce w kategorii muzycznej. Dzieci przygotowała pani Agnieszka Zdrzałek, prowadząca zajęcia z rytmiki w naszej placówce. Gratulujemy!

Zajęcia otwarte w grupie "piesków"

2016-04-13 21:48

W dniu 8 kwietnia grupa "piesków" gościła na zajęciach rodziców. Tematem dnia były dinozaury, które żyły miliony lat temu. Dzieci miały okazję przenieść się do epoki dinozaurów, poznać ich budowę, zwyczaje oraz środowisko w jakim te gady żyły. Rodzice z kolei na krótką chwilę stali się przedszkolakami i czynnie brali udział w kolorowaniu Jurajskiego Parku. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy.

Swiatowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

2016-04-02 20:56

1 kwietnia naszą placówkę odwiedziły dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego, w związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci wraz z opiekunami, przyniosły balony w kolorze niebieskim, który symbolizuje solidarność z chorymi na autyzm. Coroczne obchody tego dnia mają zwrócić uwagę na problem zbyt małej i bardzo powierzchownej wiedzy. Czym zatem jest autyzm? Jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie boli. A tak właśnie może wyglądać świat osoby chorej na autyzm. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze rozumienie świata, jest po prostu inne i zasługuje na zrozumienie. Dziękujemy naszym gościom za przybycie i wspólne spędzenie czasu na zabawie.

Wiosna w poezji dziecięcej

2016-03-23 21:45

22 marca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4 w Wodzisławiu Śląskim, odbył się powiatowy konkurs "Wiosna w poezji dziecięcej". Przedszkolaki próbowały sowich sił w recytacji w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4- latki oraz 5,6-latki. Naszą placówkę reprezentowało czworo dzieci, z których każde zdobyło zaszczytne miejsce: w kategorii dzieci młodszych II miejsce zajęła Agnieszka Stacha, III miejsce- Jakub Małozięć. Natomiast w kategorii dzieci starszych I miejsce zajęła Maja Sączek, III miejsce Nikodem Folwarczny. Podczas konkursu recytatorskiego wręczone zostały nagrody z konkursu plastyczno- ekologicznego. W tym konkursie wzięło udział pięcioro naszych przedszkolaków. Wyróżnienie zdobyła Zuzanna Schmidt. Gratulujemy naszym młodym artystom i życzymy im dalszych sukcesów.

Dzień słońca

2016-03-21 22:11

"Słonko jasno świeci, cieszą się dzieci"- 18 marca w grupie Kaczuszek obchodziliśmy Dzień Słońca. Dzieci świętowały w swoich promyczkowych strojach i rozwiązywały słoneczne zagadki. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców. Aby tak słonecznych dni było coraz więcej!

Konkurs "Śląskie śpiewanie"

2016-03-21 21:53

17 marca dzieci z grupy "kaczuszki" wzięły udział w międzynarodowym konkursie "śląskie śpiewanie", który odbył się w Gorzycach. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły: "Poszła Karolinka do Gogolina". To pierwszy, tak duży występ dla naszych czterolatków. Serdecznie gratulujemy!!!

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 18 |