Zajęcia otwarte w gr. "kaczuszek"

2016-11-21 21:24

15 listopada dzieci z grupy kaczuszek w towarzystwie swoich rodziców wybrały się w ciekawą podróż. Na zajęciach otwartych przenieśliśmy się kolejno do krain w których panowały: wiosna, lato, jesień, zima. W każdej z nich na dzieci czekały jakieś zadania. Wiosną zamieniły się w motylki, latem świetnie poradziły sobie z odróżnianiem zdań prawdziwych od fałszywych, jesienią śpiewały piosenkę , a Zimą liczyły i porównywały śnieżynki. Przedszkolaki ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie świetnie, a na koniec wraz z rodzicami wykonali pracę plastyczną . Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i przybycie.

Kotki z wizytą u stomatologa

2016-11-17 21:39

17 listopada dzieci z grupy "kotki" były u dentysty pana doktora Szymona Michalczyka. Przedszkolaki zapoznały się ze sprzętem w gabinecie dentystycznym, a dwójce odważnych Dominice i Kamilkowi, pan doktor oglądał zęby. Dzieci miały okazję widzieć jak wygląda plombowanie zęba, a także protezy zębowe. Wszystkie dzieci usiadły na fotelu dentystycznym i otrzymały nalepki. Było super!

Zajęcia otwarte w grupie Kotków 3.11.2016

2016-11-14 16:53

W dniu 3.11.2016 w grupie Kotki odbyło zajęcie otwarte dla rodziców "Chora Maja" dzieci rozmawiały o przyczynach chorób , a także sposobach ich zwalczania np.stawianie baniek , inhalacje. Została wprowadzona nowa litera "M,m" , a dzieci bawiły się w zabawy , które można przeprowadzić gdy się lepiej poczują : wyklejanie mamy z materiałów tekstylnych , wybieranie z zakupów tylko tych , które zaczynają się głoską "m" , ana koniec była zabawa w bańki mydlane . Dziękuję rodzicom za udział w zajęciu :))

Wizyta w MOK Radlin oraz w Urządzie Miasta Radlin

2016-11-14 16:22

7.11 .2016 w MOK-u w Radlinie wystawiane było przedstawienie "Złoty promyczek " który obejrzeliśmy z przyjemnością , pełne efektów dźwiękowych i wizualnych - dzieci z zapartym tchem oglądały spektakl. Po przedstawieniu dzieci obejrzały zegar słoneczny obok MOK-u i spacerem doszliśmy do Urzędu Miasta , aby spotkać się z panią burmistrz Barbara Magiera. Pani burmistrz przyjęła nas w sali posiedzeń , opowiadała o swojej pracy a także odpowiadała na pytania przedszkolaków . Bawiła się z dziećmi w zabawę paluszkową , a spotkanie skończyło się słodkim lizakiem. Dzieci zadowolone opuściły budynek urzędu i wróciły autobusem do przedszkola .

Zajęcia otwarte w grupie Pieski- 9.11.2016

2016-11-14 16:12

09.11.2016 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z grupy „Piesków”, które odwiedził Czerwony Kapturek. Dzieci przeniosły się w „Świat bajek i baśni”. Ich głównym zadaniem było odgadnąć zagadki o tematyce bajkowej, dopasować odpowiednie rekwizyty do tytułu bajki. „Pieski” doskonale odpowiadały na pytania z bajkowego testu, jak również świetnie dobrały obrazki w pary. Dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy przy piosenkach o krasnoludkach. Za tak wspaniały udział w zajęciach i znakomitą znajomość bajek Czerwony Kapturek poczęstował całą grupę cukierkami.

Dzień barw narodowych. 10.11.2016

2016-11-10 20:24

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w przedszkolu odbyło się wiele zajęć dla dzieci rozwijających wiedzę na temat Polski. Wychowankowie przedszkola zapoznawali się z polskimi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem. Dzieci brały czynny udział w zabawach muzyczno-tanecznych, zajęciach plastycznych. Podsumowaniem tych działań był „Dzień Biało- Czerwony”. Z tej okazji rodzice, z dużym zaangażowaniem, przygotowali dzieci stroje w barwach narodowych, wykazując się pomysłowością i kreatywnością.

Zajęcia otwarte w grupie Myszek 8.11.2016

2016-11-10 19:16

8 listopada odbyły się zajęcia otwarte w grupie Myszek. Przedszkolaki bawiły się parasolami, ozdabiając je i przeliczając na nich różne elementy. Największą radość sprawiła dzieciom wspólna zabawa przy piosence "Rain, go away!". Dziękuje rodzicom za przybycie i zaangażowanie

Zajęcia otwarte Zajączków 4.11.2016

2016-11-08 21:37

Podczas zajęć otwartych w grupie „ZAJĄCZKI” rodzice mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonują ich pociechy w grupie przedszkolnej, jak wyglądają przykładowe zajęcia dydaktyczne, zabawy ruchowe czy zajęcia plastyczno-muzyczne. Ponadto rodzice mogli zaobserwować jakie wiadomości i umiejętności ich dzieci już opanowały. Była to również okazja do lepszego poznania nas- czyli nauczycielek, naszych metod pracy i kontaktów z maluszkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za to, że zechcieli nas Państwo odwiedzić. To bardzo dużo znaczyło dla nas, ale przede wszystkim dla Państwa dzieci, które wprost nie mogły się tych zajęć doczekać  DZIĘKUJEMY!

Zajęcia otwarte w grupie Wiewiórek 8.11.2016

2016-11-08 20:40

Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania, dzięki którym możemy zobaczyć, jak funkcjonuje nasze dziecko w grupie przedszkolnej, jakie ma problemy i trudności. 8 listopada Wiewiórki bawiły się ze swoimi Mamusiami i Tatusiami, którzy mimo wielu obowiązków przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Rodzice mieli możliwość obserwacji swojego dziecka w trakcie zajęć i zabaw rozwijających umiejętności matematyczne. Dziękujemy serdecznie rodzicom, że tak licznie uczestniczyli w zajęciu.

Teatrzyk "Jak Marysia mała, słonko złapać chciała"

2016-11-08 20:36

Nasze przedszkole odwiedził teatrzyk „Skrzat” z Krakowa. Dzieci tym razem miały okazję zobaczyć przedstawienie pt. „O tym jak Marysia mała słonko złapać chciała”. W bajkowej scenerii przedszkolaki wędrowały wraz z Marysią w poszukiwaniu słonka, przeżywając przy tym różne przygody. Bohaterce w czasie poszukiwań pomagały siedmiomilowe buty podarowane Marysi przez szewca oraz pan lotnik. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Historia o tym „Jak Marysia mała słonko złapać chciała” pozwoliła nam uwierzyć, że nawet największe marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko z całych sił do nich dążymy.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 20 |