Aktualności

Wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzinom,
życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia!
Pieczenie ciasteczek

Pieczenie ciasteczek

2016-12-17 21:35

Święta tuż, tuż i w naszym przedszkolu trwają przygotowania. Od poniedziałku rozpoczęło się pieczenie ciasteczek. W każdej z grup panie z Koła Gospodyń w regionalnych strojach, uczyły dzieci, jak upiec najpyszniejsze ciasteczka. Następnie dzieci dekorowały i degustowały słodkie przysmaki. Ten wspaniały okres oczekiwania, pełen radości można wyczuć w każdej z sal. Przy dźwiękach kolęd przedszkolaki upiekły wspaniałe smakołyki.

Mikołaj na sportowo

Mikołaj na sportowo

2016-12-10 21:23

8 grudnia po raz kolejny odbyła się impreza sportowa organizowana przez MOSiR w Radlinie: "Mikołaj na sportowo". W tym roku nasze przedszkole reprezentowała grupa "pieski" z panią Sabiną Kiermaszek. Dzieci uczestniczyły w wielu konkurencjach "rywalizując" z grupami z pozostałych radlińskich przedszkoli. Ta impreza to dobra okazja do sprawdzenia sprawności fizycznej dzieci na hali sportowej. To również możliwość prezentowania dzieciom od najmłodszych lat zachowań fair play.

Odwiedziny Mikołaja

Odwiedziny Mikołaja

2016-12-10 21:12

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość- Św. Mikołaj. Przedszkolaki od śniadania wyglądały przez okna, by zobaczyć, czy przypadkiem nie widać sań i reniferów Świętego. Kiedy już rozległ się dzwonek wszystkie dzieci bardzo się ucieszyły, że nadszedł ten moment. Mikołaj odwiedzał każdą salę. Dzieci przygotowały różne upominki i występy dla Mikołaja. On sam przywiózł wiele prezentów. Św. Mikołajowi towarzyszył pan Swoboda- fotograf, który zrobił każdemu dziecku zdjęcie. Rodzice będą mogli zakupić je u wychowawców. To był dzień pełen wrażeń. Święty Mikołaju zapraszamy za rok.

Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Świąteczny

2016-12-03 22:33

Przed nami najpiękniejszy okres świąteczny, z tej okazji zapraszamy do zakupu ręcznie robionych ozdób świątecznych, wykonanych przez rodziców, dziadków, jak również pracowników naszego przedszkola. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten świąteczny projekt.

Spotkanie z górnikiem

Spotkanie z górnikiem

2016-12-03 22:08

W okresie barbórkowym w naszym przedszkolu odbyły się w każdej z grup spotkania z górnikiem, w trakcie których dzieci mogły bliżej poznać ciekawą pracę górnika. Z okazji Barbórki, życzymy wszystkim górnikom opieki Św. Barbary i szczęśliwie przepracowanych dni.

Uroczysty dzień misia

Uroczysty dzień misia

2016-11-26 21:57

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny Misia Uszatka. Z tej okazji zaprosiliśmy zacnych gości i odegraliśmy przedstawienie. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Burmistrz Barbara Magiera, pani naczelnik Halina Mizia, pan Henryk Brachmański, pan Jan Swoboda, pani dyrektor SP 3 Danuta Krzyśków oraz panie dyrektor pozostałych radlińskich przedszkoli. Ponadto przybyła do nas grupa przedszkolna z Godowa wraz z opiekunami. Na początku imprezy zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu plastycznego "Miś Uszatek- mały ekolog", po czym odbyło się jesienne przedstawienie w trakcie którego, Miś Uszatek przyjął do Gromadki nową grupę "wiewióreczek", jak również nowych pracowników przedszkola. Uwieńczeniem świętowania był poczęstunek wspaniałym tortem. Dziękujemy przybyłym gościom za obecność i wspaniałą zabawę. Już dziś zapraszamy na kolejne urodziny za rok!

Wycieczka na KWK "Marcel"

Wycieczka na KWK "Marcel"

2016-11-22 20:39

21 listopada przedszkolaki z grup "pajacyki" i "myszki" odwiedziły kopalnię "Marcel". Na miejscu dzieci przywitał pan Ludosław Kowalski, który zaprowadził nas do najciekawszych miejsc znajdujących się na powierzchni kopalni. I tak dzieci mogły zobaczyć "serce" kopalni, pełne magicznych światełek i guzików. To z tego miejsca monitorowane jest wydobycie węgla. Następnie dzieci zobaczyły łaźnie oraz oddział ratowniczy. Wiele radości sprawiły przedszkolakom zwiedzanie wozu strażackiego i karetki pogotowia. Na zakończenie wycieczki czekała na dzieci słodka niespodzianka. Serdecznie dziękujemy panu Ludosławowi za zaproszenie i umożliwienie zwiedzania części kopalni.

Zajęcia otwarte w gr. "kaczuszek"

Zajęcia otwarte w gr. "kaczuszek"

2016-11-21 21:24

15 listopada dzieci z grupy kaczuszek w towarzystwie swoich rodziców wybrały się w ciekawą podróż. Na zajęciach otwartych przenieśliśmy się kolejno do krain w których panowały: wiosna, lato, jesień, zima. W każdej z nich na dzieci czekały jakieś zadania. Wiosną zamieniły się w motylki, latem świetnie poradziły sobie z odróżnianiem zdań prawdziwych od fałszywych, jesienią śpiewały piosenkę , a Zimą liczyły i porównywały śnieżynki. Przedszkolaki ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie świetnie, a na koniec wraz z rodzicami wykonali pracę plastyczną . Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i przybycie.

Kotki z wizytą u stomatologa

Kotki z wizytą u stomatologa

2016-11-17 21:39

17 listopada dzieci z grupy "kotki" były u dentysty pana doktora Szymona Michalczyka. Przedszkolaki zapoznały się ze sprzętem w gabinecie dentystycznym, a dwójce odważnych Dominice i Kamilkowi, pan doktor oglądał zęby. Dzieci miały okazję widzieć jak wygląda plombowanie zęba, a także protezy zębowe. Wszystkie dzieci usiadły na fotelu dentystycznym i otrzymały nalepki. Było super!

Zajęcia otwarte w grupie Kotków 3.11.2016

Zajęcia otwarte w grupie Kotków 3.11.2016

2016-11-14 16:53

W dniu 3.11.2016 w grupie Kotki odbyło zajęcie otwarte dla rodziców "Chora Maja" dzieci rozmawiały o przyczynach chorób , a także sposobach ich zwalczania np.stawianie baniek , inhalacje. Została wprowadzona nowa litera "M,m" , a dzieci bawiły się w zabawy , które można przeprowadzić gdy się lepiej poczują : wyklejanie mamy z materiałów tekstylnych , wybieranie z zakupów tylko tych , które zaczynają się głoską "m" , ana koniec była zabawa w bańki mydlane . Dziękuję rodzicom za udział w zajęciu :))

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 19 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
brak pytań