DNI OTWARTE
Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni otwarte do naszego przedszkola, które odbędą się:
30 i 31 maja w godz. 9.30-11.30
oraz 15.00-17.00

Pieczenie ciasteczek

2016-12-17 21:35

Mikołaj na sportowo

2016-12-10 21:23

8 grudnia po raz kolejny odbyła się impreza sportowa organizowana przez MOSiR w Radlinie: "Mikołaj na sportowo". W tym roku nasze przedszkole reprezentowała grupa "pieski" z panią Sabiną Kiermaszek. Dzieci uczestniczyły w wielu konkurencjach "rywalizując" z grupami z pozostałych radlińskich przedszkoli. Ta impreza to dobra okazja do sprawdzenia sprawności fizycznej dzieci na hali sportowej. To również możliwość prezentowania dzieciom od najmłodszych lat zachowań fair play.

Odwiedziny Mikołaja

2016-12-10 21:12

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość- Św. Mikołaj. Przedszkolaki od śniadania wyglądały przez okna, by zobaczyć, czy przypadkiem nie widać sań i reniferów Świętego. Kiedy już rozległ się dzwonek wszystkie dzieci bardzo się ucieszyły, że nadszedł ten moment. Mikołaj odwiedzał każdą salę. Dzieci przygotowały różne upominki i występy dla Mikołaja. On sam przywiózł wiele prezentów. Św. Mikołajowi towarzyszył pan Swoboda- fotograf, który zrobił każdemu dziecku zdjęcie. Rodzice będą mogli zakupić je u wychowawców. To był dzień pełen wrażeń. Święty Mikołaju zapraszamy za rok.

Kiermasz Świąteczny

2016-12-03 22:33

Przed nami najpiękniejszy okres świąteczny, z tej okazji zapraszamy do zakupu ręcznie robionych ozdób świątecznych, wykonanych przez rodziców, dziadków, jak również pracowników naszego przedszkola. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten świąteczny projekt.

Spotkanie z górnikiem

2016-12-03 22:08

W okresie barbórkowym w naszym przedszkolu odbyły się w każdej z grup spotkania z górnikiem, w trakcie których dzieci mogły bliżej poznać ciekawą pracę górnika. Z okazji Barbórki, życzymy wszystkim górnikom opieki Św. Barbary i szczęśliwie przepracowanych dni.

Uroczysty dzień misia

2016-11-26 21:57

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny Misia Uszatka. Z tej okazji zaprosiliśmy zacnych gości i odegraliśmy przedstawienie. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Burmistrz Barbara Magiera, pani naczelnik Halina Mizia, pan Henryk Brachmański, pan Jan Swoboda, pani dyrektor SP 3 Danuta Krzyśków oraz panie dyrektor pozostałych radlińskich przedszkoli. Ponadto przybyła do nas grupa przedszkolna z Godowa wraz z opiekunami. Na początku imprezy zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu plastycznego "Miś Uszatek- mały ekolog", po czym odbyło się jesienne przedstawienie w trakcie którego, Miś Uszatek przyjął do Gromadki nową grupę "wiewióreczek", jak również nowych pracowników przedszkola. Uwieńczeniem świętowania był poczęstunek wspaniałym tortem. Dziękujemy przybyłym gościom za obecność i wspaniałą zabawę. Już dziś zapraszamy na kolejne urodziny za rok!

Wycieczka na KWK "Marcel"

2016-11-22 20:39

21 listopada przedszkolaki z grup "pajacyki" i "myszki" odwiedziły kopalnię "Marcel". Na miejscu dzieci przywitał pan Ludosław Kowalski, który zaprowadził nas do najciekawszych miejsc znajdujących się na powierzchni kopalni. I tak dzieci mogły zobaczyć "serce" kopalni, pełne magicznych światełek i guzików. To z tego miejsca monitorowane jest wydobycie węgla. Następnie dzieci zobaczyły łaźnie oraz oddział ratowniczy. Wiele radości sprawiły przedszkolakom zwiedzanie wozu strażackiego i karetki pogotowia. Na zakończenie wycieczki czekała na dzieci słodka niespodzianka. Serdecznie dziękujemy panu Ludosławowi za zaproszenie i umożliwienie zwiedzania części kopalni.

Zajęcia otwarte w gr. "kaczuszek"

2016-11-21 21:24

15 listopada dzieci z grupy kaczuszek w towarzystwie swoich rodziców wybrały się w ciekawą podróż. Na zajęciach otwartych przenieśliśmy się kolejno do krain w których panowały: wiosna, lato, jesień, zima. W każdej z nich na dzieci czekały jakieś zadania. Wiosną zamieniły się w motylki, latem świetnie poradziły sobie z odróżnianiem zdań prawdziwych od fałszywych, jesienią śpiewały piosenkę , a Zimą liczyły i porównywały śnieżynki. Przedszkolaki ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie świetnie, a na koniec wraz z rodzicami wykonali pracę plastyczną . Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i przybycie.

Kotki z wizytą u stomatologa

2016-11-17 21:39

17 listopada dzieci z grupy "kotki" były u dentysty pana doktora Szymona Michalczyka. Przedszkolaki zapoznały się ze sprzętem w gabinecie dentystycznym, a dwójce odważnych Dominice i Kamilkowi, pan doktor oglądał zęby. Dzieci miały okazję widzieć jak wygląda plombowanie zęba, a także protezy zębowe. Wszystkie dzieci usiadły na fotelu dentystycznym i otrzymały nalepki. Było super!

Zajęcia otwarte w grupie Kotków 3.11.2016

2016-11-14 16:53

W dniu 3.11.2016 w grupie Kotki odbyło zajęcie otwarte dla rodziców "Chora Maja" dzieci rozmawiały o przyczynach chorób , a także sposobach ich zwalczania np.stawianie baniek , inhalacje. Została wprowadzona nowa litera "M,m" , a dzieci bawiły się w zabawy , które można przeprowadzić gdy się lepiej poczują : wyklejanie mamy z materiałów tekstylnych , wybieranie z zakupów tylko tych , które zaczynają się głoską "m" , ana koniec była zabawa w bańki mydlane . Dziękuję rodzicom za udział w zajęciu :))

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 18 |