NOWA STRONA INTERNETOWA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZĄ NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ. ADRES NOWEJ STRONY TO :

radlin.online/pp1

regulamin_konkursu_plastycznego.pdf

Spacer na cmentarz

2017-11-04 13:54

W okresie wszystkich świętych również nasze przedszkolaki pamiętały o swoich bliskich zmarłych i razem z wychowawcami nawiedzili pobliski cmentarz, aby zapalić znicze i pomodlić się za tych, którzy już odeszli. To piękna tradycja, którą należy pielęgnować od najmłodszych lat.

Roboty w przedszkolu

2017-10-31 14:05

27. 10 do naszego przedszkola zawitała AKADEMIA MOBILNEGO PROGRAMOWANIA z panem Jackiem Suligą. Dzieci z gr. "kaczuszki" i "pieski" miały możliwość poznania ROBOTA DOC i ozobota oraz ich działania w praktyce. Robot DOC jest programowany ręcznie i porusza się wg wskazań do przodu, do tyłu, obraca się w wybranych kierunkach. Dzieci najpierw przesyłały sobie robota pracując w grupach 4-osobowych, a następnie na planszach- jedno dziecko wskazywało punkt docelowy, a następne programowało robota. Następnie dzieci poznały ozobota, który jest wielkości większego pomidora koktajlowego. Te roboty posuwają się wzdłuż linii i kolorowe kody wskazują im szybkość przemieszczania i zatrzymanie się. Przedszkolaki także samodzielnie próbowały wykonać trasę do ozobota. Zabawy z robotami bardzo się dzieciom podobały i zdania były podzielone komu lepiej pracuje się z robotem DOC, a komu z ozobotem. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie ze światem robotów i czekamy na więcej!

Deptanie kapusty

2017-10-29 19:16

27 października do naszego przedszkola zawitały panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które wprowadziły dzieci w temat robienia zapasów na zimę.Deptanie kapusty stało się już tradycją naszego przedszkola. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawych historii oraz z radością deptały kapustę. Dziękujemy paniom za przybycie i zapraszamy za rok.

Wizyta policjantów w przedszkolu

2017-10-26 21:09

26.10 dzieci z grupy ZAJĄCZKI i WIEWIÓRKI odwiedzili panowie policjanci. Opowiedzieli nam o swojej pracy, przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyjaśnili dlaczego tak ważne jest, żeby tych zasad przestrzegać. Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy znowu do naszego przedszkola 🙂

Teatrzyk "Dawid i Goliat"

2017-10-26 20:57

24 października przedszkolaki z grup: "jeżyki", "myszki" oraz "kotki" wzięły udział w teatrzyku, który odbył się na sali gimnastycznej w szkole. Wspaniałe przedstawienie dwóch aktorów, bardzo zainteresowało dzieci. Tematem była historia króla Dawida, potraktowana humorystycznie i z co najważniejsze, z podejściem do widza- przedszkolaka. Aktorzy za pomocą kilku rekwizytów oczarowali dzieci wspaniałymi piosenkami, rymowankami i kunsztem aktorskiej pracy. Mamy nadzieję, że coraz więcej będzie przedstawień na tak wysokim poziomie aktorskim, przygotowanych z myślą o najmłodszych odbiorcach.

2017-10-19 22:04

Dzień latawca

2017-10-07 14:36

6 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień latawca. W tym dniu dzieci przyniosły ze sobą kolorowe, przepiękne latawce, z którymi przeszły w korowodzie po całym przedszkolu. Następnie na placu przedszkolnym oraz na parkingu odbyły się pokazy latawców. Cieszymy się, że mimo kapryśnej pogody, udało nam się wyjść na dwór i pobawić z latawcami. Zabawa była wyśmienita o czym świadczyły wypieki na dziecięcych twarzach. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspólnie z dziećmi wspaniałych latawców.

Wyjazd na przedstawienie "Królewna Śnieżka"

2017-10-07 14:28

4 października przedszkolaki z grup: "myszki", "kotki" oraz "pieski" pojechały na przedstawienie do Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie. Bajkę "Królewna Śnieżka" zagrali i wyreżyserowali studenci Uniwersytetu III wieku z Wodzisławia Śląskiego. Przepiękne stroje,dekoracje, jak również pasja, z jaką aktorzy grali na scenie spowodowały, że dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterki i żywo włączały się do aplauzu. Czekamy na kolejne przedstawienie drogich seniorów.

Świętujemy dzień chłopca w przedszkolu

2017-10-02 17:16

29 września w przedszkolu obchodziliśmy dzień chłopca. W każdej grupie dziewczyny obdarowały chłopców własnoręcznymi prezentami. Dodatkowo rodzice zadbali o wspaniałe prezenty dla naszych chłopców. Dziękujemy rodzicom za pomysłowość, zaangażowanie i pomoc w organizacji tego radosnego dnia.

Słoneczny dzień przedszkolaka

2017-09-24 15:27

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy słoneczny dzień przedszkolaka. Choć pogoda za oknem już raczej jesienna, to w naszym przedszkolu było bardzo słonecznie i ciepło. Wszystkie przedszkolaki ubrane na żółto wiwatowały na cześć słońca i koloru żółtego, śpiewając i wykrzykując hasła. Następnie w salach każda grupa na swój sposób przeżywała to radosne święto. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie żółtych ubrań.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 22 |