Wycieczka do KWK Chwałowice

2014-02-26 18:18

20 lutego przedszkolaki z grup "pieski" i "kotki" pojechały na wycieczkę do kopalni Chwałowice zorganizowaną, dzięki pomocy pana Łukasza Kowalskiego oraz na zaproszenie dyrekcji KWK Chwałowice. Dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte przez pracowników kopalni. Na wstępnie każdy otrzymał kask, by czuć się bezpiecznie. Następnie przedszkolaki zwiedziły różne oddziały, m.in: maszynownię, lampownię, maskownię. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak pracuje maszyna wyciągowa oraz winda osobowa i towarowa. Na koniec wycieczki wszyscy zwiedzili stację ratowniczą. W nagrodę za dzielną postawę dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Dziękujemy panu Łukaszowi Kowalskiemu za pomoc w organizacji wycieczki oraz wszystkim, dzięki którym ta wycieczka mogła się odbyć. Teraz dzieci wiedzą, jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika. Życzmy wszystkim górnikom zdrowia i sił na kolejne lata pracy.

Zajęcia ekologiczne przeprowadzone przez Straż Miejską

2014-02-26 09:50

25 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ekologiczne zorganizowane i przeprowadzone przez panów ze Straży Miejskiej w Radlinie. W trakcie zajęć dzieci przypomniały i utrwaliły sobie wiedzę na temat segregacji odpadów. Przedszkolaki dobrze wiedzą, że należy dbać o nasze środowisko. Dziękujemy Straży Miejskiej za ciekawe i wyczerpujące temat zajęcia.

Wizyta Księdza Proboszcza w przedszkolu

2013-12-22 15:10

13 grudnia odwiedził nas Ksiądz Proboszcz Piotr Brachmański. Ks. Proboszcz spotkał się z panią dyrektor, złożył życzenia świąteczne pracownikom placówki, ale przede wszystkim spotkał się z dziećmi, które zaśpiewały mu kolędy. Dziękujemy za pamięć i zapraszamy do wspólnego śpiewu w czasie Rodzinnego Kolędowania, które odbędzie się 9 stycznia.

Zajęcia ekologiczne w przedszkolu

2013-12-15 13:58

11 i 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ekologiczne finansowane przez Urząd Miasta Radlin. W tych dniach dzieci uczyły się segregować odpady oraz poprzez zabawy ruchowe i edukacyjne poznawały sposoby ochrony środowiska naturalnego.

Mikołaj z wizytą w przedszkolu

2013-12-10 17:27

6 grudnia nasze grzeczne przedszkolaki odwiedził Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci miały okazję przekonać się, że Mikołaj wszystko widzi i dokładnie wie, które dziecko jest grzeczne. Po pogadance z Mikołajem dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki i podziękowały za podarunki. Mikołaju zapraszamy za rok!

Wizyta w Straży Miejskiej

2013-11-19 17:11

18 listopada pięciolatki z naszego przedszkola pojechały z wizytą do Straży Miejskiej, gdzie czekało na nie mnóstwo atrakcji! Dzieci zwiedzały pomieszczenia biurowe, a w każdym z nich czekała niespodzianka. Przedszkolaki obserwowały miasto przez monitoring, pieczętowały papiery, sprawdzały niszczarkę do papieru i wreszcie mogły usiąść w fotelu pana komendanta. Na zakończenie spotkania dzieci zobaczyły od środka samochód Straży Miejskiej. Dziękujemy za zaproszenie i ciekawe spotkanie. Przedszkolaki "od kuchni" zobaczyły na czym polega praca strażnika miejskiego. Katarzyna Glenc

Z wizytą w przychodni zdrowia

2013-11-10 18:20

8 listopada przedszkolaki z gr. "pajacyki" wybrały się z wizytą do ośrodka zdrowia, który sąsiaduje z naszym przedszkolem. Pan doktor Zaik oprowadził dzieci po przychodni. Pokazał dzieciom w jaki sposób lekarz przeprowadza badanie lekarskie i jakich niezbędnych narzędzi potrzebuje. Dziękujemy panu doktorowi za pogadankę o zdrowiu i przybliżenie codziennej pracy lekarza. Katarzyna Glenc

Pieczemy ciasto

2013-09-29 13:38

Przedszkolaki z grupy "kotki" wraz ze swoja panią wychowawczynią, panią Izą, upiekły pyszne ciasto drożdżowe ze śliwkami. Palce lizać! Wszystkie przedszkolaki mogły skosztować tych smacznych wypieków. Dziękujemy!

Jesienne biegi przełajowe za nami

2013-09-22 21:42

22 września w Parku Leśnym na Obszarach odbyły się jesienne biegi przełajowe, zorganizowane przez MOSiR. Nasze przedszkole reprezentowane było przez dzieci z grupy "kotki": Bartek Szewczyk, Nadia Hibner, Tymek Huwer, Wojtek Gielnik. Z grupy "pieski": Sebastian Raczyński, Rafał Kubica. Z grupy "zajączki" najmłodszy uczestnik biegu Kamil Gielnik. Wojciech Gielnik zdobył III miejsce. Gratulujemy wszystkim, którzy wykazali się sportowym duchem walki. Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie.

Teatrzyk "Z kulturą na Ty"

2013-09-22 21:30

19 września nasze przedszkole odwiedził teatr, który zagrał dla naszych przedszkolaków przedstawienie o dobrych manierach. Śmieszna czarownica oraz mieszkańcy lasu uczeni byli kultury przez leśniczego. Były to świetne lekcje również dla naszych najmłodszych. Mamy nadzieję, że czarodziejskie słowa: proszę, przepraszam, dziękuję na zawsze zagoszczą w słowniku przedszkolaka.

Strony: | 1 | ... | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |