Aktualności

>
Wyjazd na przedstawienie "Wigilijna opowieść"

Wyjazd na przedstawienie "Wigilijna opowieść"

2015-12-20 20:50

14 grudnia przedszkolaki z grup "pajacyki", "kotki", "myszki" oraz "pieski" pojechały do Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie na bajkowe widowisko "Wigilijna opowieść" w wykonaniu Grupy Artystycznej Przytup. Kolorowe stroje, wspaniałe dekoracje, ciekawe piosenki sprawiły, że widowisko wprowadziło dzieci w nastrój świąteczny. Przedszkolaki bardzo przeżywały losy głównego bohatera Ebenzera Scrooge- egoistycznego samotnika skupionego na zarabianiu pieniędzy, któremu w noc wigiliną ukazuje się duch byłego współpracownika, co zmienia jego dotychczasowe życie.

Pieczenie i dekoracja ciasteczek

Pieczenie i dekoracja ciasteczek

2015-12-20 20:41

15 grudnia nasze przedszkolaki wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich piekły ciasteczka, a kolejnego dnia dekorowały je. Nasze drogie panie opowiedziały dzieciom o tradycjach Bożonarodzeniowych na Śląsku. Dziękujemy pani Wandzie oraz pani Irenie za poświęcony czas i zaangażowanie.

Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkolu

2015-12-08 22:21

4 grudnia do naszego przedszkola zawitał długo oczekiwany gość- Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością od samego rana wyglądały sań i reniferów. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły Mikołajowi wsiąść do zaprzęgu i musiał przyjechać do nas samochodem. Ważne, że przybył i to z pełnym workiem prezentów. Dziękujemy Mikołaju za piękne spotkanie, które zostanie w naszej pamięci. Zapraszamy Cię za rok.

Cyrkowe przedstawienie dla tatusiów

Cyrkowe przedstawienie dla tatusiów

2015-12-08 21:23

2 grudnia przedszkolaki zaprosiły swoich tatusiów do cyrku. Była to uroczystość przedszkolna, w trakcie której tatusiowie mogli zobaczyć swoje pociechy w cyrkowych występach. Dziękujemy wszystkim tatusiom za przybycie.

Urodziny Misia Uszatka

Urodziny Misia Uszatka

2015-11-25 22:48

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy 7 urodziny Misia Uszatka. Na przyjęcie urodzinowe przybyli: pani burmistrz Barbara Magiera, pani naczelnik wydziału oświaty Halina Mizia, pan Henryk Brachmański, pan Grzegorz Olszar oraz pan Jan Swoboda. Przyjechała do nas również grupa "misie" z Przedszkola Publicznego Nr 3 z Wodzisławia Śląskiego z opiekunami. Na początku miało miejsce rozwiązanie konkursu plastycznego po czym odbyło się przedstawienie, w trakcie którego Miś Uszatek przyjął do Gromadki dwie nowe grupy: "kaczuszki" i "myszki" oraz nowych pracowników przedszkola. Nie mogło zabraknąć gromkiego "100 lat" dla misia, tortu i prezentów. To była świetna zabawa zarówno dla dzieci jaki i dla dorosłych. Dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej przedszkolnej uroczystości.

Zajęcia otwarte

Zajęcia otwarte

2015-11-11 14:01

W listopadzie w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia otwarte dla rodziców i opiekunów naszych przedszkolaków. W jakim celu organizowane są takie zajęcia? Otóż naszej placówce zależy na tym, by rodzice zobaczyli jak dziecko zaaklimatyzowało się w grupie rówieśniczej, jak sobie radzi w przedszkolu. Poza tym stwarzamy okazję by rodzice i dzieci mogli spotkać się w przestrzeni przedszkolnej. Zabawa na dywanie, wspólny śpiew, czy taniec daje dzieciom ogromną radość i satysfakcję. Rodzice przychodząc na zajęcia pokazują swoim pociechom, że są dla nich ważne. Dziękujemy rodzicom i opiekunom, którzy już odpowiedzieli na zaproszenie i przybyli na zajęcia. Wasze zaangażowana postawa jest budująca.

Kiszenie kapusty

Kiszenie kapusty

2015-10-29 14:46

27 października w naszym przedszkolu odbyło się deptanie kapusty. Zima za pasem, a więc najwyższy czas robić zapasy. Zaproszone panie Wanda oraz Irena opowiedziały dzieciom, jak dawniej ludzie robili zapasy i w jaki sposób przygotowywali się do zimy. Choć dziś coraz więcej ludzi rezygnuje z tej tradycji, to my ją kultywujemy i przekazujemy naszym najmłodszym. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za coroczne spotkanie i poświęcony czas.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

2015-10-18 17:09

Nauczyciel prowadzi za rękę, otwiera umysł, kształtuje przyszłość. 14 października w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci z grupy "myszki" zaśpiewały i zatańczyły dla naszych drogich nauczycieli oraz pracowników przedszkola. Życzymy wszystkim wytrwałości i radości płynącej z przekazywania wiedzy.

Sok marchwiowy pyszny jest i zdrowy

Sok marchwiowy pyszny jest i zdrowy

2015-10-04 14:50

W grupie "myszek" w czwartek od rana było wielkie zamieszanie. Każdy przyniósł do przedszkola jabłko i marchewkę. Najpierw była krótka degustacja i konkurs: czy to marchew? czy jabłuszko? Następnie mycie, obieranie ze skórki i w końcu wyciskanie soku. Soczek wszystkim bardzo smakował. Przedszkolaki dobrze wiedzą, że marchew i jabłko są bogate w witaminy, dlatego chętnie je zjadają i śpiewają: "witaminki dla chłopczyka i dziewczynki, wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki."

Strony: | 1 | ... | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | ... | 20 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
brak pytań