NOWA STRONA INTERNETOWA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZĄ NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ. ADRES NOWEJ STRONY TO :

radlin.online/pp1

regulamin_konkursu_plastycznego.pdf

Wiosna w poezji dziecięcej

2016-03-23 21:45

22 marca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4 w Wodzisławiu Śląskim, odbył się powiatowy konkurs "Wiosna w poezji dziecięcej". Przedszkolaki próbowały sowich sił w recytacji w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4- latki oraz 5,6-latki. Naszą placówkę reprezentowało czworo dzieci, z których każde zdobyło zaszczytne miejsce: w kategorii dzieci młodszych II miejsce zajęła Agnieszka Stacha, III miejsce- Jakub Małozięć. Natomiast w kategorii dzieci starszych I miejsce zajęła Maja Sączek, III miejsce Nikodem Folwarczny. Podczas konkursu recytatorskiego wręczone zostały nagrody z konkursu plastyczno- ekologicznego. W tym konkursie wzięło udział pięcioro naszych przedszkolaków. Wyróżnienie zdobyła Zuzanna Schmidt. Gratulujemy naszym młodym artystom i życzymy im dalszych sukcesów.

Dzień słońca

2016-03-21 22:11

"Słonko jasno świeci, cieszą się dzieci"- 18 marca w grupie Kaczuszek obchodziliśmy Dzień Słońca. Dzieci świętowały w swoich promyczkowych strojach i rozwiązywały słoneczne zagadki. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców. Aby tak słonecznych dni było coraz więcej!

Konkurs "Śląskie śpiewanie"

2016-03-21 21:53

17 marca dzieci z grupy "kaczuszki" wzięły udział w międzynarodowym konkursie "śląskie śpiewanie", który odbył się w Gorzycach. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły: "Poszła Karolinka do Gogolina". To pierwszy, tak duży występ dla naszych czterolatków. Serdecznie gratulujemy!!!

Bawimy się w teatr

2016-03-21 21:41

Przedszkolaki z gr. "kotki" przez cały tydzień bawiły się w teatr. Pracując metodą projektu, dzieci przygotowywały rekwizyty, bilety na przedstawienie i występ. W piątek, jako podsumowanie całego tygodnia kotki zaprosiły dzieci z innych grup na przedstawienie o Księżniczce Gburce, która nie znała czarodziejskich słów. Gratulujemy młodym aktorom wspaniałego występu!!!

Przedszkolaki z wizytą w szkole

2016-03-21 21:20

W dniach 10 i 11 marca dzieci z grup "kotki" i "pajacyki" były w szkole, na zaproszenie klas pierwszych. Grupa "kotki" odwiedziłą klasę Ib. Tematem były pierwsze oznaki wiosny. Dzieci oglądały zdjęcia roślin na rzutniku, śpiewały po angielsku oraz kolorowały świąteczny obrazek. Kotkom bardzo podobały się zajęcia i chętnie wybiorą się jeszcze raz do szkoły. Po przerwie przedszkolaki spotkały się z panią Henią Skowronek, która pracuje w bibliotece szkolnej. Uczniowie z klasy 6 wykonali krótkie przedstawienie, a pani przeczytała opowiadanie o Misiu Uszatku, po czym założyła kartę i wypożyczyła książkę. Grupa "pajacyki" brała udział w lekcji z klasą Ia, którą prowadzi pani Brodniak. Dzieci udały się na wycieczkę do Krainy Literkowej, w której wraz z pierwszoklasistami bawiły się w literkowe zabawy. Pajacykom szkoła się bardzo spodobała i liczą na kolejne zajęcia.

Teatrzyk w naszym przedszkolu

2016-03-05 22:10

2 marca zawitał do naszego przedszkola teatrzyk. Tym razem bohaterem bajki był Plastuś, który chciał zdążyć na urodziny Kasi. Po drodze spotyka różne osoby, które chcą mu w tym przeszkodzić. Przedszkolaki bardzo żywo reagowały na przedstawienie. Aktorzy zapraszali dzieci na scenę, co dało możliwość głębszego odbioru. Spotkania z żywym słowem, kolorowymi dekoracjami, kostiumami, w końcu muzyką rozwijają dzieci artystycznie.

Tydzień kulinarny

2016-03-05 21:51

W lutym w naszym przedszkolu dzieci odkrywały talenty kulinarne. Cały tydzień poświęcony był zdrowemu żywieniu, przygotowywaniu pełnowartościowych posiłków oraz kulturze jedzenia. Przedszkolaki rozpoczęły tę przygodę od zwiedzania kuchni. Wielu z nich było pod wielkim wrażeniem tego miejsca. Następnie dzieci, pod czujnym okiem wychowawców, przygotowywały posiłki. Zajęcia kulinarne dały dzieciom wiele radości.

Strony: | 1 | ... | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | ... | 22 |